Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Vše o plemeni: Tonkinská kočka

Tak kterou kněžnu vám připomíná, siamskou, nebo barmskou?

Neznámé plemeno, které ale vděčí za povahu i tělesnou krásu dvěma slavným plemenům – siamské a barmské kočce. Je tonkinská kočka stejně extrovertní? A jak toto plemeno vypadá?

Znásobte dávky lásky

Péče o srst je jednoduchá, stačí každodenní hlazení a mazlení, sem tam vyčesání hřebenem, a kožíšek bude krásně lesklý. Tonkinka má většinou váhu mezi třema až pěti kily. Typická je pro ni hranatá hlava a oči tvaru mandle, většinou modrozelené barvy. Nejčastěji potkáte modrou, hnědou, žíhanou, lila, želvovinovou nebo bílou tonkinskou kočku.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Toto plemeno vypadá na první pohled velmi něžně a ladně, budete-li si ji chtít pochovat, překvapí vás, jak je těžká. Je třeba dávat pozor na ocásek, ten se totiž na konci zužuje do špičky a může se snadno zlomit. Roztomilou hlavičku doplňují špičatá a široce posazená ouška. 

Barmu, nebo siamku? 

V tonkinské kočce se siamské a barmské kočky prostě nezapřou. Jsou už od pradávna královnami, proto si náležitě užívají lidskou pozornost. Rády se stanou středem pozornosti. Protože mají v sobě velkou dávku zvědavosti a inteligence, naučí se i aportovat míček, otevřít dveře nebo kohoutek v koupelně.

Jejími nejlepšími kámoši se mohou stát psi, ale i děti. Dokonce většinou ochotně přijme i jinou kočičí společnici, pozornost jí ale nesmí být nikdy upřena. A právě díky tomuto povahovému rysu se tonkinské kočky hojně využívají v zooterapii. 

Prvorepubliková kráska

Tonkinská kočka vznikla křížením siamské, s níž se často plete, a barmské kočky. Zajímavostí je, že šlechtění začalo v Kanadě, a to se předtím nikdy nestalo. První tonkinská kočička byla na světě už ve třicátých letech minulého století v asijské Barmě. 

Plemeno tonkinské kočky není ve světě příliš rozšířené, proto budeme rádi, pokud nám do komentářů napíšete vlastní zážitky s touto elegantní kočičí rasou a připojíte fotky! 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Píší pro Catio.cz

Petra Laníková

Petra Laníková

Počet příspěvků: 61

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat