Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Vše o plemeni: Savannah

Lakewood Ranch Savannahs

Upřené pohledy

Umíte si představit chovat kočku, která vypadá jako africká kočkovitá šelma? Toužíte po unikátním druhu kočky? Chcete vědět, co chov savanové kočky (Savannah) obnáší? Čtěte dále.

Bengálka? Nikoliv…

Lakewood Ranch Savannahs
Půjdeš si s námi hrát?

Na první pohled by se mohlo zdát, že je Savannah podobná s kočkou bengálskou. Ačkoliv obě plemena vznikla z divokých předků a vypadají jako sestry, jsme více, než daleko od pravdy. Zatímco kočka bengálská pochází z kočky domácí a divoké kočky bengálské, kočka savanová je potomkem servala. Jejich kožich má odlišný tvar skvrn a kočka bengálská je oproti savanové lehčí. Péče o kožíšek u obou plemen je ale stejně snadná. Stačí malinko snahy (pravidelné vyčesávání) a kožíšek je hedvábně hladký. Obě plemena jsou aktivní a vyžadují zábavu. Kočka savanová se chová jako pejsek a dle chovatelky, Terezy, umí chodit i na vodítku. Někdy prý vyžadují hru a i hodinu vydrží “aportovat” míček.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Stupně divokosti

Lakewood Ranch Savannahs
Nerušte, medituji…

Dle stupně příbuznosti se servalem, se savanová kočka může rozdělit do sedmi stupňů (F1-F7). Cena kočky v každém stupni se liší, v zásadě platí, čím nižší stupeň, tím vyšší cena. U stupnů F1, F2 je vhodné ověřit podmínky pro chov v domácnosti (a případně upravit kočce podmínky dle doporučení Krajské veterinární správy). Je totiž nutné kočce zajistit to, co k aktivnímu životu potřebuje. V případě kočky savanové to může být třeba dostatečně výběh splňující určité parametry pro pohodlí kočky a bezpečí majitelů. Jako u jakéhokoliv chovu platí, že zvíře má dostat to, co potřebuje.

Další informace

Lakewood Ranch Savannahs
Zasloužený relax

Savannah je největší domácí kočkou vůbec. Chov kočky savanové byl uznán jako oficiální organizací TICA v roce 2001. Jde o kočku elegantní, vysokou, mající vysoké nohy. Kocouři tohoto plemene bývají větší, než kočky. Uši této kočky jsou velmi výrazné. Savannah má elegantní čumák a její hlas je silný. Je to kočka s názorem. Je to kočka chytrá a hravá a majitel, který se jí od kotěte bude věnovat, z ní může učinit dobrého společníka. Ale jako u všech zvířat, je dohled nad dětmi a kočkami nezbytný. Jde o kočku, která je své smečce věrná. Krmivo a podíl šťavnaté stravy je vhodné řešit s veterinářem, některé zdroje uvádí, že strava má vliv na délku života této kočky (obecně jde o přibližně 12-20 let). U části koček se může projevit hypertrofická kardiomyopatie. Tyto kočky jsou čistotné a k psům v rodině přátelské.

Za fotky děkuji chovu Lakewood Ranch Savannahs.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Počet příspěvků: 47

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat