Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

TOP 5 Kočičího čtení na léto

Top pět kočičího čtení na léto - Magazín Catio.cz

Dobrá káva, skvělá kniha a společnost malého tygra, co více si přát?

Léto je v plném proudu a každý kdo může, balí deku a míří k vodě. Až Vás koupání přestane bavit a nastane čas dopřát svému tělu trochu bronzu na dece, hodí se Vám mít v kabelce nebo batohu nějaké dobré počtení. A to bychom nebyli my, abychom Vám nedoporučili něco tématicky kočičího!

Dalajlámova kočka (David Michie)

Pokud je na Vás letní horko příliš, pojďte se přenést do vysokých Himalájí, přímo do Tibetu. V úzkých uličkách města Jokhangu se prohání kočka v šedém kožíšku a pomalu vypráví svůj příběh. Pokud Vám není východní filozofie proti srsti, jistě oceníte, že se dozvíte i něco málo o fungováních tamních klášterů a mnišské hierarchii. Vždyť hlavní hrdina je kočkou samotného Dalajlámy!
Proč? Pohodové čtení, které se Vám bude hodit k míchanému drinku i ledové kávě.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Chovejte se jako kočka (Stéphane Garnier)

Hodláte využít lenivé letní chvíle na zdokonalení sebe sama? Tak to Vás šlechtí. Pojďte to udělat v paralele s kočičími životy. Francouzský autor si bere na paškál kočičí vlastnosti, zvyklosti i životní styl a nabízí, jak prvky začlenit do svého života a kousek po kousku ho změnit k lepšímu.
Proč? Výhodou je, že kniha je letošňátko – rok vydání se píše 2018, takže nebude problém ji sehnat, její pestrý modrý přebal najdete snad v každém knihkupectví.

Jak poznat, že Vaše kočka touží po Vaší krvi (Matthew Inman)

Milovníci hororů si nějakou tu krev neodpustí ani v létě. Na přebalu ji slibuje útlá brožovaná knížka, ale když se ponoříte do stránek, zjistíte, že místo hrůzy Vás navštíví spíše smích. Autor s ironickým nádechem zobrazuje každodenní „útrapy“ každého, kdo nějaké to kočičí veličenstvo vpustil do svého života.
Proč? Pokud teplota stoupne tak vysoko, že i číst dlouhé texty bude náročné, sáhněte po této knížce, odlehčená forma ilustrací a komiksů Vás jistě osvěží.

Černý kocour (Allan Edgar Poe)

Na literární klasiku nedáme dopustit. Pokud chcete v tetelivém horku letního vzduchu zažít husí kůži, s mistrem černého románu – Allanem Edgarem Poem – jistě nesáhnete vedle. Kromě děsivého příběhu s kocourem narazíte ve stránkách knihy na dopis, kyvadlo, pohřeb i rakev, taková Poeovská klasika.
Proč? I když z předminulého století, autor má pořád co nabídnout. A navíc, nikdy nevíte, kdy se Vám bude hodit, že jste přelouskali klasika.

Francis (Akif Pirinçci)

Patříte k fanouškům detektivních historek, zapeklitý příběhů a zdánlivě nepřehledných, spletitých důkazů a vodítek? Výborně. V knize s jednoduchým názvem spojuje autor napjatou atmosféru s prvkem roztomilých oušek a chlupatého kožichu – za hlavního hrdinu vybral kocoura.
Proč? Detektivní příběh Vás vtáhne do děje, že zapomenete na čas. A nevnímat ubíhající minuty, to je přece ten nejlepší odpočinek, no ne?

Jestli už máte svůj letní četbový arsenál plný, nebo Vás kočičí hrdinové nelákají, nevadí. Celé Catio Vám přeje příjemné a pohodové léto.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Počet příspěvků: 47

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat