Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Štědrovečerní večeře pro kočku

Prosííííím, taky chci kapra!

Do Vánoc zbývá ještě pár dní, dárky máme zabalené, zásoby na večeři zahltily lednici a stromeček už mrzne na balkoně. Štědrovečerní večeři pro naše čtyřnohé dárečky ale většinou řešíme na poslední chvíli. Takže co jim ukuchtíte?

Minulý rok jsme pro vás psali článek o ideální večeři pro kočky. Tak si jej připomeňte!

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Typickou českou štědrovečerní večeři tvoří kapr, bramborový salát, a někdy i zelňačka nebo čočková polévka. Někteří páníčci neodolají psím očím, které jejich kočka dělá zpoza rohu stolu, a rozdělí se s ní ze své porce. Je ale pro kočičí žaludek člověčí večeře vhodná?

Kapr ano, salát ne

Předtím, než smažíme kapra, ho osolíme a obalíme. A právě sůl by kočička neměla vůbec dostávat. Po rybách se můžou chlupáči utlouct, proto pokud jim chcete udělat radost a rybu jim dopřát, kapra do misky připravte, ale bez trojobalu a bez soli. A samozřejmě i bez nejdrobnějších kostiček.

Bramborový salát vypadá lákavě a kočičí čumáček je nenechavý, tak barevnou věc by tak rád očichal! Zelenina mu samozřejmě neuškodí, ale opět musí být neochucená, jen uvařená. Brambory a majonéza jsou pro kočky absolutně nevhodné. Dobrou službu jim tedy uděláte uvařenou zeleninou smíchanou s neochuceným kapřím masem. A snad ani nemusíme připomínat, že jakoukoli polévku si kočička raději odpustí.

Kapsičky do kapsy

S masovými kapsičkami a konzervami se posledních pár let roztrhl pytel. Kočička by neměla dostávat kapsičku každý den, a několikrát denně už vůbec ne. Proto je vánoční čas a sváteční večeře ideální příležitostí pro tyto pochoutky.

Kapsičky mají navíc o něco málo lepší nutriční vlastnosti než konzervy, protože krmivo v nich neprochází tak dlouhým sterilizačním procesem a je proto chutnější a lákavější. Když véču připravíte do vánoční misky, poděkuje vám jak kočičí žaludek, tak kočičí zářivá očka. Kapsičky i konzervy se vyrábí s několika druhy masa, o rybí, například sardinkové, také není nouze.

Lidské dobroty nejsou dobroty kočičí

Už jsme o něm mluvili, kočičí čumáček je nenechavý a z mísy plné cukroví prostě musí ochutnat. Milující páníček ale bude svého parťáka hlídat a ochutnat ho nenechá. Špatná je hlavně čokoláda, což platí i pro pejsky, protože obsahuje theobromim a kofein, to jsou pro kočky nebezpečné látky.

Cukroví pro kočky vlastně existuje, v petshopech nebo u veterináře najdete nepřebernou nabídku pamlsků, které chlupáčkům nijak neuškodí a nahradí naše tradiční vánoční cukroví. Ale ani o svátcích to s pamlsky nepřehánějte, ať nezaložíte vašemu mazlíčkovi na celoživotní nadváhu. I o tom jsme pro vás psali, klidně se k článku vraťte.

A kdyby vás přece jen nenapadlo, co kočičkám ukuchtit nebo nakoupit, mrkněte jednoduše na náš Catio Boxík!

Doufáme, že jsme vás ještě na poslední chvíli inspirovali a že si společně s čtyřnohými nezbedy užijete ty nejkrásnější Vánoce a pořádně se nadlábnete!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Hana Moualla

Ráda objevuji nová místa a nové knihy. Pečuji o dvě děti a čtyři mazlíčky (dvě kočičky, dvě jezevčí holky). A píšu si deníky, ideálně s dobrou kávou.

Hana Moualla

Ráda objevuji nová místa a nové knihy. Pečuji o dvě děti a čtyři mazlíčky (dvě kočičky, dvě jezevčí holky). A píšu si deníky, ideálně s dobrou kávou.

Počet příspěvků: 99

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat