Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Staňte se experty v péči o kočičí drápky

Určitě jste si nejednou všimli, že si vaše kočička ráda brousí drápky. Někteří mají takové štěstí, že jejich kočka používá škrabadlo. Jiní naopak velkou smůlu – to když si kočka místo škrabadla brousí drápky třeba o sedačku. Ať tak či onak, pro kočku jako lovce, jsou nabroušené drápky naprostou nutností.

Přirozeností každé šelmy je lov. Bez správně fungujících zatahovacích drápků by tuto činnost kočička nezvládla. A drápy, stejně jako zuby, srst nebo oči, potřebují péči. Drápky se mohou totiž zalamovat nebo třepit, dokonce i zanítit. Abyste se těmto problémům vyhnuli, nebojte se jednou za čas sáhnout po kleštičkách.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Jakmile vašemu tygříkovi drápky přerostou, všimnete si toho hned. Nejen, že vás může nepříjemně poškrábat, často se také stává, že se zadrhává o různé materiály a/nebo při chůzi jednoduše “cvaká”. To vše je dáno tím, že je drápek tak dlouhý, že vyčuhuje z lůžka.

Kočičku je nejlepší začít na stříhání navykat už od koťátka. Kočka to pak začne brát jako samozřejmost a nebude se bránit. Pokud se vám to z jakéhokoliv důvodu nepodařilo, nezoufejte. Kočičí pedikúra sama o sobě není složitá. Kočky mají ale většinou problém s tím, když je chytneme za tlapku. Prostě se jim to nelíbí.

A jak tedy kočičce drápky ostříhat?

Ke samotné proceduře používejte speciální kleštičky, které jsou dostupné ve všech chovatelských potřebách nebo na veterině. Vezměte svou kočičku jemně za tlapku a mírným tlakem vystrčte drápek tak, abyste ho pořádně viděli. Zkracujte vždy jen jeho poslední článek (průhledný nehet), jinak by mohlo dojít ke stříhnutí do nehtového lůžka, což je samozřejmě bolestivé. Pokud je pro kočičku tato procedura nepříjemná, dávejte si mezi jednotlivými drápky pauzu, hlaďte ji a mluvte s ní. Dobrá zpráva je ta, že drápky na zadních nožičkách jsou kratší a tupější, a tak není třeba je zkracovat tak často.

Upozornění na konec: Nikdy nestříhejte drápky kočce, která chodí ven. Kočka má po zkrácení drápků problém se šplháním. To by jí pak v případě nebezpečí mohlo stát i život. 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 16

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat