Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Slavné kočky: Scarface

Kdo je Scarface? A proč je slavný?

Scarface je stejný zrzek jako tahle kočička z Kypru. Na opravdového Jizváče mrkněte na jeho Facebook.

Po světě se potuluje spousta bezprizorních koček. Mezi nimi jsou i takové, které by každý kočičí milovník měl znát. Dnes vám představíme první z nich, kocoura jménem Scarface.

Ne každý chlupáč žije s milující rodinou a usíná v teplém pelíšku. Ulice jsou plné koček, které žijí ukryté ve stínu. V Singapuru přebývá teď už slavný desetiletý zrzavý kocour, kterému nikdo neřekne jinak, než Scarface. V našem jazyce by se mu říkalo třeba Jizváč.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Lidé ho tak pojmenovali právě proto, že má z kočičích pouličních bojů hlavičku plnou jizev a špatně zahojených zranění.

A jaký je jeho příběh?

Scarface žil v singapurské městské části Marine Terrace. Protože se nesnesl s jinými kocoury, kteří se dostali do jeho revíru, často je napadal a tamní obyvatelé se snažili ho odchytit a přestěhovat jinam.

Singapurská nezisková organizace Cat Welfare Society zavolala profesionální odchytovou službu, aby mohla kocoura ošetřit a vykastrovat, a tím snížit jeho agresivitu. Nikdo samozřejmě nechtěl, aby to s ním špatně dopadlo. Chytit Scarface ale nebylo jednoduché, přece jen tak jeho ego a charisma hodně utrpělo.

Ochránci zvířat kocoura poslali k veterináři, který mu zranění zašil a celkově ošetřil. Všichni ho považovali za zlou a agresivní kočku. Když se dostal mezi milující lidi, začal být přátelský a uklidnil se, mazlení ale pořád nebylo jeho silnou stránkou.

Scarface jako zachránce opuštěných koček

Organizace Cat Welfare Society se stará i o to, aby se odchycené a socializované kočky dostaly k adopci a zbytek života prožily s páníčkem. Scarface ale štěstí neměl, pravděpodobně kvůli vzhledu si ho nikdo domů nevzal.

Muži, který kocoura odchytil, bylo opuštěné a nemilované kočky líto a rozhodl se mu dát místo, které bude považovat za domov. Scarface teď šťastně leží v pelíšku v útulku pro nalezené kočičky a pejsky. Péče o nově příchozí kočky i koťata se s radostí ujal. A jak taková péče vypadá? Stará se hlavně o to, aby malé kočičí prcky neobtěžovali starší kocouři – mazáci nebo zvědavé psí čumáčky.

Méně kočičích bezdomovců

Majitele Scarface příběh “Jizváče” inspiroval a založil program s názvem Trap-Neuter-Return, tedy Najít, vykastrovat a vrátit. V krátkodobém horizontu bude na ulici méně agresivních kocourů zraněno, v dlouhodobém výhledu mají kocouři větší šanci na adopci a zároveň se venku bude potulovat méně a méně nechtěných koťátek.

Život singapurského kocoura třeba vnukne podobný nápad každému z nás. Můžeme nejen podporovat útulky pro chlupáče, ale dokonce jim také poskytnout místo, kterému mohou v kočičí řeči říkat (nebo mňoukat?) domov!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Počet příspěvků: 101

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat