Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Recenze: Kocour Bob

Nezapomenutelná dvojka...

Příběh zraněného rezavého kocoura Boba, který si adoptuje drogově závislého pouličního umělce Jamese (Luke Treadaway). Relativně předvídatelná zápletka dokáže přece jen chytit za srdce nejen ty, které si některá kočičí duše adoptovala také. Doporučíme raději knihu, nebo film?

Šedivý a zdánlivě nepřátelský Londýn zdůrazňuje Jamesovu povahu a celou jeho životní situaci, jako protiklad ovšem příjemně kontrastuje s omláceným a zkoušeným srdcem opuštěného kocoura, stejně jako s jeho zářivým kožichem. 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Další z mnoha?

Čtenáři a diváci se možná mohou zdát unavení teatrálními a po povrchu klouzajícími příběhy nepochopených, a na druhou stranu absolutně milovaných domácích mazlíčků, počínaje dílem Marley a já a konče hvězdou internetu Grumpy Cat. Ovšem Kocour Bob po povrchu jednoznačně neklouže. Naopak zabředává do bažin sociálního vyloučení, drtivé závislosti a pomocné ruky metadonu. 

Treadaway tvoří ve své roli laskavý kontrast proti měkkému kožichu Boba, který je vždy nablízku. Příběh zasáhne veškeré emoce včetně romantiky a dojemného smíření Jamesovy rodiny a jeho návrat ke spořádanému životu. Pro hloubavého čtenáře může být ovšem nejhlavnější myšlenka zklamáním – kolikrát jsme již zažili, že namísto záchrany kočky člověkem se stane pravý opak?

Změna velkoměsta a muže v něm ztraceném

James se postupně a s těžkostí dostává ze své závislosti, Bob ho pronásleduje do práce, trpělivě sedí na okenním parapetu nebo na rameni při hraní na ulici a tím ho přitahuje zpět ke společnosti a k lidskosti v ní. 

Konec filmu i knihy si jistě každý domyslí. Ovšem v příběhu je přece jen několik nepředvídatelných zvratů. Dílo Kocour Bob zachycuje výše zmiňovaný šedivý Londýn, ovšem v průběhu se z něj stává vlídné a půvabné město, změkčované Jamesovou cestou za životem. 

A jaký názor máte na Kocoura Boba vy? Doporučujeme film pro klidný večer a knihu pro ty, kteří dávají nejraději prostor své vlastní fantazii.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 12

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat