Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Proč mě kočka kouše?

I v dospělém věku jsou kočičí zoubky ostré jako břitva. Proto není žádná sranda, když se vás váš malý lovec rozhodne potrestat. Těžko ho ale tomu budete odnaučovat, když nezjistíte, proč to dělá…

Kočičky neumí mluvit, a proto veškeré své emoce vyjadřují skrze své chování. Kousání je jedním z prostředků jejich přirozené komunikace, přes které se vám snaží něco sdělit. Možná vám říkají: “Tohle je super, to je legrace,” možná se vás ale snaží upozornit na svou bolest nebo zlost. My vám přinášíme 5 nejčastějších důvodů, které vaši kočičku mohou k takovémuto chování vést. Poznáte se v nich?

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Něco se děje

Pokud vás kočička začala napadat z ničeho nic, zaměřte se, kdy to dělá. Pokud je to například ve chvíli, kdy ji sáhnete na jedno a to samé místo, může to značit nějaký zdravotní problém. Neváhejte a vezměte ji na veterinární prohlídku, která může odhalit jádro pudla.

Kousání z lásky

Bylo to opravdu kousnutí nebo jen takové štípnutí z lásky? Možná vám váš chlupatý parťák dává svou lásku najevo tak, že vás olizuje a občas si do vás jemně kousne. Dokud neteče krev, o nic nejde :).

Protože jste to dovolili

Pokud jste při hře někdy používali svou ruku jako hračku, kočička si to pamatuje. Bohužel nedokáže poznat, kdy se to hodí a kdy ne. Proto mějte při další hraním po ruce hračku, do které se může zakousnout a vám neublíží.

Nudí se

Jedním z důvodů, proč se do vás kočička ráda zakousne, může být její nuda. Pro společnou pohodu doporučujeme vybavit si byt škrabadly, poličkami nebo interaktivními hračkami, se kterými se váš tygřík vyřádí. Nepomáhá to? Pořiďte mu kámoše!

Nadměrná stimulace

Kočičky mohou kousat, když jsou rozdováděné ze hry nebo mazlení. Tomuto chování můžete snadno předejít – sledujte řeč jejich těla a jakmile zaznamenáte záškuby ocáskem nebo krabatění jejich kůže, zvolněte hru/mazlení a nechte svého drahouška oddechnout, aby úplně nezdivočel.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Petra Laníková

Petra Laníková

Počet příspěvků: 61

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat