Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Proč mají kočky rády smradlavé věci?

Kočičky si pro svůj odpočinek rády vybírají neobvyklá místa. Čím “divnější”, tím lepší. Stalo se vám, že jste někdy svou číču našli v botníku nebo třeba na propoceném oblečení z posilovny? Pokud ano, mohl by vás zajímat i důvod, který vaši krasavici k tomuto chování vedl…

Naši kočičí svěřenci nejsou jedinými členy zvířecí říše, pro které jsou nevábně vonící předměty při nejmenší atraktivní. Pro zvířata je zápach velmi důležitý – přes své pachy umí totiž komunikovat s ostatními. Obyvatelé zvířecího světa totiž na pachy spoléhají asi tolik, jako my na zrak. Proto jsou kočičky opatrné a k prozkoumání nového předmětu používají především svůj čumáček.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Receptory

Podle Indian Journal of Veterinary Science jsou kočičí receptory vyvinuty až dvacetkrát více než ty naše. Právě proto cítí i to, co my ne. Navíc číči mají i speciální pachové žlázky, kterými si značkují své území. Tato místa najdete kolem tlamičky, pod bradou a na čele těsně pod oušky.

Značkování

Jak jste si již určitě všimli, kočičky se často zdraví tak, že na sebe “nalepí” své nosánky. Takto vítají i nás – nejdříve si nás musí pořádně očichat a až pak se rozhodnout, zda jsme hodni jejich společnosti či nikoliv. Pokud ano, často na nás skrze své mazlení přenáší své vlastní pachy – ano, kočičky si neznačkují jen místa, ale také nás :).

Zvědavost

Jak již bylo řečeno na začátku textu, kočičky si často pro svůj odpočinek vybírají dosti neobvyklá místa a předměty. Není výjimkou, kdy najdete kočičku spinkat na zapáchajících botech, pracovním oblečení nebo triku, které jste na sobě měli v posilovně. Pro kočičku je to vždy jeden velký a dobrodružný zážitek – díky těmto pachům s vámi dokáží znovu prožít  den a dozvědět se něco zajímavého.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Počet příspěvků: 29

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat