Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Proč kočky přešlapují?

Pitch, Pixabay

Dám si chvilku pauzu a pak zase procvičím packy.

Nepřítomný pohled, soustředěné natřepávání vaší duchny předními packami a záda ohnutá do oslího hřbetu – víte, proč se vaše kočka vyžívá v přešlapování? Umí kočky dělat svým páníčkům masáž? A musí to být vždy s drápky?

Mléčný krok

Mléčnému kroku, kterým se kotě dožadovalo maminčina mléka se také říká hnětení (z anglického slova kneading). Je to reflexivní chování, díky kterému se mlékovody mámy kočky rozproudí a kotě dosáhne svého mléka. Prvek mazlení je ale nezanedbatelný. Masíruje-li vás vaše kočka, projevuje vám stejnou důvěru, kterou měla ke své matce. Při dokrmování koťat (která třeba o matku přišla) můžete použít měkkou deku, kterou si položíte na klín a zabráníte tak poškrábání.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Hormony v pohybu

Kočičí námluvy mají svůj protokol, stejně jako péče o potomstvo, které z tohoto svazku vzejde. Kočičí slečny prý přešlapují krátce předtím, než námluvy začnou. Je to signál kocouřímu nápadníkovi, že je svolná. Poté se začne o kocoura otírat hřbetem, převalovat na záda a mňoukat. Druhým důvodem přešlapování může být hledání vhodného místa pro odpočinek nebo pohodlného uložení koťat. Kočka packami připravuje pelíšek, doma natřepává přikrývku, venku přírodniny (trávu, listí). Kojení koťat vyžaduje pohodlí.

Péče o zdraví oblíbené osoby

Kočka si svoje území značkuje různým způsobem. Některé kočky rády zanechávají pachové stopy otíráním o svého majitele nebo právě hnětením packami. Přešlapující kočka často vrní, připomíná si libé pocity ze svého dětství. Tímto způsobem vám předává vlastní energii pohody a klidu. Možná se také chystá ulehnout do vaší blízkosti a vám nezbyde, než tuto masáž přijmout.

Kryty na drápky – ano nebo ne?

Při chovu koček doma se vyplatí investice do sedačky s odolnějším povrchem. Pokud se bojíte kočce drápky zastřihovat sami, veterinární lékař tento úkon při vaší další návštěvě vykoná. A vaše kočka pak může vesele přešlapovat. Berte tuto kočičí libůstku s nadhledem a pečujte o její drápky jako o svoje.

Foto: Pitch, Pixabay

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Počet příspěvků: 29

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat