Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Pohyb a kočka: Čím se můžeme inspirovat od koček

modi74, Pixabay

Sleduj! Základem správného dýchání je dobrý postoj.

Leden je měsíc nabírání sil a odpočinku. Kočky to ví. Mnoho z nás nikoliv. Čím nás mohou naši mazlíci inspirovat? Jak vlastně cvičí kočky?

Přirozenost vládne

Kočka domácí pro nás může být naprosto jedinečným vzorem. Umí odpočívat, hraje si a co jí nevoní, tak nejí. Pozná, kdy má vrnět v duchnách, kdy objevovat. Svoji hru si rozděluje do kratších úseků a proto zůstává aktivní průběžně každý den. Střídání času odpočinku a hry je pro kočku zcela nezbytné. Zdravá kočka s ničím nepřehání. Patnáct minut hry a pak opět klimbá.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Umíte kočičí hřbet?

Pozice kočky (mardžariásána) je známá všem jogínům. Je to ideální cvičení při bolesti zad, únavě, trávících obtížích. Podle náročnosti patří mezi ty, které zvládne i začátečník. Nejtěžší je provádět tuto pozici plynule, nepřehánět a správně dýchat. Kočka tuto ásánu zařazuje do svého harmonogramu hned ráno. Asi cítí, že si uvolní orgány v dutině břišní a bude mít prostor na kapsičku. My musíme dát pozor na zápěstí, abychom je nevytáčeli a zbytečně nechvátali.

Jak provést správně? Návod zde.

Hra a pocit štěstí

Kočka je tvor sociální, má ráda svoje území a nerada sleduje, když přemisťujeme věci v domácnosti. Proto se nejlépe zabaví s druhou kočkou. Totéž bychom mohli říci o většině lidí. Sociální kontakt a hra jsou důležité pro naše sebepřijetí. Při hře se děti, kočky i my učíme respektovat pravidla a uplatnit se.

Některé kočky baví agility, některé aportují (možná jen neví, že nejsou psi), hrají na schovávanou, šplhají na škrabadlo a do větví stromů. Baví se tím, že prohání svého kočičího parťáka po chodbě. Umí si pohrát s kuličkou ze zmačkaného papíru a nepotřebují drahé sportovní vybavení. Umí zůstat klidné a pozorovat a poté soustředit svoji energii do lovu a běhu. Zvládneme to? Umíme dělat věci jen tak pro radost jako kočky?

Více o cat agility zde.  

Foto: modi74, Pixabay

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Počet příspěvků: 47

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat