Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Odjíždím na dovolenou: Jak na to připravit kočku?

Kočka během dovolené

Vážně? Zase někam jedeš? Přijde aspoň někdo z Catia?

Nedávají to najevo stejně bláznivě a očividně jako psi, přesto si ale můžete být jisti, že kočkám chybíte. Takže pokud se chystáte na dovolenou, dostatečně dopředu si promyslete, jak kočku na odjezd a delší odloučení připravit. Poradíme vám!

Mluvíme o prodlouženém víkendu, rychlém přeletu do některého z evropským měst, ale i o několikatýdenní dovolené. V tom prvním případě je většina koček schopna zvládnout čas o samotě, samozřejmě za předpokladu, že se za ní alespoň jednou denně někdo na chvíli přijde podívat a doplnit lásku a pohlazení. V případě druhém si ale buďte jisti, že se chlupatý panovník neobejde bez společnosti. Od toho jsme tady my. Za vaším mazlíčkem se přijdeme podívat jednou nebo i víckrát denně, nakrmíme, pohladíme, kočičí toalety se nebojíme, ani hračky nenecháme ležet ladem.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Abyste si užili bezstarostnou poznávačku Paříže nebo koupačku pod vodopádem na Bali, musí si kočička užít svoji vlastní dovolenou, nestrádat a stát se na na chvíli paní nebo pánem domu (jako by to tak ale nebylo každý den, že). 

Voda je základ života

Určitě není nejlepší nechávat kočce jen jeden zdroj vody. Miska se totiž může převrhnout, voda částečně vypařit, zašpinit nebo stát cílem kočičí hry. Vodu proto umístěte do několika místností, ideální volbou je i fontána, kde bude voda proudit po celou dobu. Nejeden z páníčků jistě zažil, jak moc si kočky užívají pití z vodovodního kohoutku v kuchyni nebo koupelně. 

Vytvořte zábavní park

Nebuďte bláhoví, kočka se rozhodně nebaví jen tehdy, když jste s ní doma. Nechte rolety nahoře a na strom před okno nainstalujte krmítko. Pro chlupáče je to nejoblíbenější kino! Granulky naházejte do ruličky od toaletního papíru uzavřené z jedné strany nebo do krabice od bot. Nezapomeňte se ale ujistit, že v žádné home made hračce neuvízne zvídavá kočičí packa nebo se některou částí kočka neotráví nebo neudusí.

Eliminujte nebezpečí

Běžně se vaše kočka nebo kocour chovají slušně, neshazují věci ze stolu, nešmejdí po domě (pokud takového mazlíčka máte, jste opravdu šťastlivec). Ale jakmile zůstanou sami, a věřte tomu, že jim dojde proč jste si sbalili kufry, budou takzvaně ,,napučení”a jejich uličnická třináctá komnata se najednou otevře. 

Takže ještě před odchodem ukliďte ze stolů a kuchyňské linky všechny skleničky a talíře, květináče postavte z parapetů na zem, ideálně je ale dejte do úplně jiné místnosti, nainstalujte dětské pojistky na skříňky, všechny elektrické spotřebiče vytáhněte ze zásuvky.

Hygiena nade vše a příjemná společnost

Kočky jsou odjakživa čistotné bytosti citlivé na pořádek. Rozhodně nebudou několik dní chodit do neuklizené kočičí toalety. Proto přidejte jednu, nebo i dvě další. Použijte na to třeba vandlík na prádlo a ten jen naplňte kočkolitem.

V každém případě byste si ale měli zajistit pomocnou lidskou ruku. Aby byla dovolená opravdu bezstarostná, chcete mít asi jistotu, že bude mít kočička plnou misku, čistou vodu, uklizenou toaletu a hlavně láskyplné pohlazení a volný čas zaplněný jinými než vámi vyrobenými hračkami. Proto je jednou z nejdůležitějších příprav před odjezdem na krátkou i delší dovolenou domluvená chůva – profesionál, kterému bude záležet jen a jedině na tom, aby byla vaše chlupatá koule spokojená a při příjezdu vám radostně a s plným bříškem běžela vstříc. 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Počet příspěvků: 101

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat