Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Obezita jako tichý zabiják

Hodně kočiček je schopno si příjem potravy regulovat tak, jak potřebují. Ideálně to vypadá tak, že jedí vícekrát denně po menších porcích a nadváha jim nehrozí. Pak jsou ale také kočičky, které mají pořád hlad a za sebemenší porci navíc by se snad naučily i mluvit. Pokud je vám toto tvrzení povědomé, zbystřete. Roztomilé faldíky mohou být pro vašeho chlupáče velmi nebezpečné.

Jako kočičí posluha jste si už určitě nejednou všimli, že každá číča je jedinečná. Jedna si ráda hraje, druhá raději odpočívá. Ať už je ta vaše jakákoliv, jistě ji celým srdcem milujete a za žádnou jinou byste ji nevyměnili. Máte-li doma heboučkou baculku, která se stravuje častěji než je běžné, zamyslete se. Chápeme, že odpírat něco někomu, koho milujeme, je velmi těžké, ale obezita sebou nese řadu problémů, které se nemusí projevit hned. V nejhorším scénáři muže vašeho chlupáče i zabít. A to určitě nikdo z vás nechce. Co tedy dělat pro to, aby byla vaše číča v kondici a oplývala zdravím?

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Strava

Vhodné stravování je úplný základ. Řiďte se proto jednoduchým pravidlem – strava by měla být bohatá na proteiny a naopak neobsahovat sacharidy. Při výběru suchého i mokrého jídla se proto snažte řídit jeho složením. V neposlední řadě poskytne cenné rady i váš veterinář, který vám může nabídnout speciální dietní krmivo, které je vhodná právě pro vašeho chlupáče. Co se týče pamlsků, snažte se je omezit na nejnutnější minimum. Netvrdíme, že byste své kočičce neměli jednou za čas dopřát nějakou tu mňamku, ale určitě by to nemělo být pravidlem.

Pohyb

Pravidelný pohyb není dobrý jen pro vaši kočičku, ale také pro vás. Proto si hrajte. Dnešní trh je přehlcený různými hračkami – od udiček s pírky, přes různé lasery, balonky až po pytlíčky se šantou a kozlíkem. Pokud to váš chlupáč zvládne, můžete ho zkusit naučit chodit na kšířkách, a pak se společně vydat na procházku. No a nebo mu pořiďte kamaráda :).

Trpělivost

Buďte trpěliví. Pokud byla vaše kočička doposud zvyklá na tříchodovou večeři, bude zprvu nejspíš protivná. Ale když to vydržíte, prodloužíte jí život i o několik let.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Počet příspěvků: 104

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat