Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Nepodceňte péči o svou kočičku v době dovolené

nepodcente-peci-o-svou-kocicku-v-dobe-dovolene

S narůstajícími teplotami mnoho z nás řeší, kam se letos vydá na dovolenou. Je jedno, zda budete odpočívat v tuzemsku nebo se vydáte dovolenkovat do zahraničí, vždy mějte na paměti blaho svého chlupatého miláčka. Jak mu zajistit kvalitní péči? To se dozvíte v následujících řádcích…

Cestování s kočičkou bývá zpravidla náročné, a to nejen pro majitele, ale především pro kočičku samotnou. Vyvolaný stres může negativně ovlivnit zdraví vašeho miláčka. Proto, pokud to není nezbytně nutné, odjeďte na dovolenou sami a kočičku nechte v jejím přirozeném prostředí. Možná vás napadne, že se bez vás utrápí, protože nikdo jiný ji nezná lépe a nedá ji to, co skutečně potřebuje. Jak jí tedy zajistit co největší pohodlí?

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Rodina a přátelé

Každý z nás má kolem sebe okruh lidí, kteří by se v případě potřeby o naši chlupatou ratolest postarali. Nicméně ruku na srdce – je opravdu každý natolik spolehlivý, aby kočičku denně nejen nakrmil a pomazlil, ale také třeba poznal, že je něco v nepořádku a kočičku v případě potřeby dopravil na veterinu? Jak jistě všichni víte, kočičky jsou nepředvídatelná stvoření a alespoň z mé vlastní zkušenosti se rozstonají v momentě, kdy se to hodí nejméně. Další problém může být v tom, že je váš svěřenec společenským stvořením, kterému zkrátka “pětiminutová” návštěva a kontrola stačit nemusí. To se pak může velmi negativně podepsat na jeho psychice. Další problém může nastat v případě, že vaše kočička užívá nějaké léky. Zamyslete se, zda je vámi vybraný člověk natolik zkušený, aby byl schopen vašemu malému tygříkovi podat jeho medikemanty.

Dočasné přestěhování

Pokud je vaše kočička kliďas a flegmatik, můžete požádat své přátele nebo členy rodiny o to, zda by se jí po dobu vaší nepřítomnosti neujali. Pokud je ale kočičí kamarád citlivý na změny (což většinou kočičky jsou) nebo se například nesnese s dalšími zvířaty, je tato možnost nereálná. A pokud takovou zkušenost zatím nemáte, určitě vám to nedoporučujeme zkoušet. 

Hlídání

Někdy se zkrátka stane, že  nemáte nikoho, kdo by se o vašeho kamaráda postaral. Nezoufejte. I v tomto případě pro vás máme řešení! Můžete klidně odjet na dovolenou a po celém roce v práci se pořádně zrelaxovat a nabít baterky. V tomto případě je ideálním řešením poohlédnout se po kočičím petsittingu, který nabízíme na stránkách catio.cz. Naši zkušení Hrdinové (tak nazýváme naše chůvy) se o vašeho miláčka postarají stejně dobře jako o toho svého. A vše funguje na míru vašim přáním a potřebám. Díky platformě Roza budete mít přehled o všem, co se u vás doma děje. Náš Hrdina vždy po návštěvě vašeho miláčka  doplní informace do tzv. “deníčku”, který obsahuje fotky, video a také informaci o tom, jak se vašemu mazlíčkovi daří a jak naše návštěva probíhala. A pokud byste měli i jiná (klidně nekočičí) přání, na všem se můžeme domluvit. Rádi vám zalijeme květiny, zkontrolujeme poštovní schránku, postaráme se o dalšího zvířecího člena vaší domácnosti nebo uděláme drobný nákup. Objednávka našich služeb vám zabere navíc jen pár minut. Díky tomu ušetříte mnoho času, který můžete strávit například mazlením se s vaším zvířátkem.

Co rozhodně nikdy nedělejte?

Za žádných okolností nenechávejte svou kočičku doma samotnou. I v případě, že se chystáte jen na několikadenní výlet, nedoporučujeme nechávat věc náhodě. Člověk nikdy neví, co se může stát – kočička může onemocnět, zranit se, převrhnout misky s vodou, podle katastrofického scénáře může ve vašem bytě začít hořet. Určitě je lepší si za péči o vaši kočičku připlatit, než zaplatit tu nejvyšší daň…

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 22

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat