Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Nejčastější chyby při krmení vašeho chlupáče

Kočičky a kocourci jsou oproti pejskům labužníci, které jen tak neobalamutíte. Při jejich krmení je důležité dodržovat určitá pravidla a dávat jim pouze to, co skutečně potřebují. Co patří mezi nejčastější chyby, které mají za následek nejen zdravotní, ale i výchovné problémy?

Nadměrné krmení

Nejčastější chybou při krmení našich tygříků je jejich přejídání. Na naši obranu je nutno zmínit, že vina nemusí být vždy na naší straně – výrobci o krmných dávkách často na etiketách klamou. Obezita může vést u kočičky až k cukrovce, artritidě, onemocněný močových cest či srdečním a dýchacím problémům. Pokud vaše kočička do stádia obezity už došla, jednoduše ji snižte množství krmiva. 

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Kotě potřebuje více krmiva

Pokud jste hrdými rodiči malého kočičího lotříka, gratulujeme. Při jeho krmení pamatujte na to, že koťátko potřebuje ke správnému vývoji více porcí jídla denně než jeho dospělý kamarád. Do zhruba půl roku mu proto můžete dopřávat tolik krmiva, kolik jen bude chtít.

Podstrojování v mládí

Kočičky jsou v porovnání s pejsky mnohem mlsnější. Na svých jazýčcích mají totiž více než 500 chuťových pohárků. Proto není dobré koťátku podstrojovat jen samé paštičky, kočičí “kokýna” a podobně. Chápeme, že odolat malé chundelaté kuličce může být velmi těžké, ale děláte to přeci pro ni. Proto svého parťáka učte na granule už od mládí a nezmlsejte ho na zbytečnými pamlsky.

Podávání psího krmiva

Kočička je kočička a pejsek pejsek. To je jednoduché. A stejně jednoduché je to, že by každý z nich měl mít své vlastní jídlo. Pejsek ke zdravému životu nepotřebuje tolik bílkovin jako kočička. Kočičí krmivo je asi o 20 % bohatší na zmíněné bílkoviny a to je už velký rozdíl!

Krmení pouze masem

Pokud chcete oponovat tím, že kočka je masožravec a maso k životu potřebuje, tak máme v podstatě pravdu. Kočičky v přírodě se živí myškami, ptáčky a podobně, jenže ti mají kromě masa ve svém těle i kosti a klouby, které kočka ve většině případů pozře také. Kočičky potřebují i látky, které v mase obsažené problém. Co se týče masa z obchodu, vždy mějte na paměti, že by mělo být předražené, aby se zbavilo parazitů. Stejně tak není dobře, když kočička dostává stravu, která je úplně bez masa. Jak se říká – zlatá střední cesta je ta nejlepší. 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Alžběta Cutáková

Poznámkový blog, propiska a jasmínový čaj v poklidu některé z klidných kaváren. To je ideální pracovní rozpoložení pro Bety, naši autorku.

Počet příspěvků: 47

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat