Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Nejčastěji vyhledávaná slova o kočkách

Silvana Carlos, Unsplash

Tak se na to podíváme... Prý moc nepoužíváte Yandex, Bing nebo Yahoo!

Google.com a Seznam.cz patří k u nás nejčastěji používaným vyhledávačům (cca 96 % lidí je použije). Z těch, kteří použijí jeden z výše jmenovaných, přibližně 70% lidí použilo v roce 2019 pro vyhledávání Google a 30% Seznam.cz. Jaké výrazy ve spojení s kočkami jsou nejčastěji zadávané a vyhledávané? A je rozdíl mezi použitím klíčových slov v češtině a angličtině?

Hledáme česky

Podle denních průměrů Seznam.cz byly v posledních dvou měsících nejčastěji vyhledávanými výrazy ve spojení s kočkami tyto: škrabadlo pro kočky, kočka, mainská mývalí kočka, kočka není pes, kočka domácí, granule pro kočky, škrabadla pro kočky, bengálská kočka, britská kočka a mývalí kočka.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Nejčastěji vyhledávanými výrazy v češtině na Google.com jsou aktuálně – kočka plemena, kočka domácí, kočka domácí věk, anatomie kočky, psychické poruchy u koček, kočka divoká, jak dlouho žije kočka doma a jak mluvit kočičí řečí. A co jste hledali naposledy vy?

Zvídavé otázky majitelů koček

Proč se na mne kočka ráno upřeně dívá? Kolik otoček při chůzi zvládne kočka mezi jdoucím člověkem vykonat? A do jaké výšky vyskočí kočičí senior kvůli kapsičce? V angličtině se jim říká quirky questions (nepředvídatelné otázky). Uživatele vyhledávače Google zajímá, proč kočky předou, mňoukají, koušou, škrábou, jí trávu, tolik spí, mají rády krabice nebo předou. A Google na ně sám v řadě případů odpovídá v sekci Lidé se také ptají…

Víte, které jsou nejslavnější kočky internetu?

Prý to jsou – Maru, Grumpy Cat, Snoopy the Cat, Lil Bub, Colonel Meow, Cooper, Nala a Scarface. Kočky mají prostě reklamní potenciál. Více o kočkách v online prostředí zde.

Jak vylepšit kočičí vyhledávání?

Vyjadřujte se přesně a dejte si pozor na překlepy. V Googlu je možné si nastavit parametry vyhledávání (jazyk, lokalita a aktuálnost). Můžete také vaše vyhledávání omezit například na obrázky (hledáte-li třeba nějaký kočičí meme). Navíc váš vyhledávač časem pochopí, že hledáte opravdu jen kočky čtyřnohé a začne vám nabízet relevantnější výsledky. Nebojte se ale výsledky porovnávat s těmi, které získáte zadáním klíčových slov v dalších jazycích, které ovládáte. Můžete se tak dobrat k mnoha zajímavým textům.

Tipy na aplikace pro chovatele koček zde.

Foto: Silvana Carlos, Unsplash

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Počet příspěvků: 22

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat