Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Moje kočka chrápe…

spící kočka

Odpočívat, to je moje.

Věta, která často plní webové poradny a vytváří kočičím milovníkům na čele vrásku. Moje kočka chrápe. Je chrápání u kočky normální?

Za všechno mohou geny!

Bohužel, ačkoli to nemůžeme říct naprosto jistě, geny hrají velkou roli. Chrápání postihuje především kočičí plemena s plochým čumáčkem, jako jsou kočky perské, exotické nebo himalájské. Často se u nich objevuje tzv. „hypertrofie měkkého patra“, která ono pověstné chrápání způsobuje. Odstraňování těchto poruch je pouze operativní a vcelku nákladné. Proto je důležité dát si pozor při výběru plemene a následně i chovné stanice. Takže drazí rodičové koťátek, šupem spinkat, ať víme na čem jsme!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!
Nerušit!

Jaký pán, taková kočka?

Často zapomínáme, že po nás naši mazlíčci odkoukávají spoustu věcí. Bohužel, ne vždy jen těch správných. Kočka, jako šelma, potřebuje dostatek pohybu a možností se vyřádit. Ano, já vím že vaše kočka neloví. Jasně, mnohem raději leží na gauči. A pečení holubi rovnou do tlamičky. Všemu rozumím. Kočka si zvykla. Proč se namáhat, nutit se k nějakému pohybu, když všechno dostanu přímo pod nos? Člověk by neváhal, natož zvíře. A přichází oblíbená fáze kocoura Garfielda, tloustnutí. Nejen, že je nezdravé pro klouby vašeho mazlíčka, nehodí se to ani orgánům uvnitř a v neposlední řadě to může způsobit i potíže s dýcháním a chrápání ve spánku. Pravidelný pohyb, vyvážená strava a pravidelné návštěvy veterináře svědčí nejen lidem (až na toho veterináře), ale i kočičkám. Tak na ně myslete a dopřávejte jim to ve velkém.

Opravdu jedinečný kousek

Tak i ten můžete mít doma. Ano, jsou zkrátka kočky, které mají chrápání ve vínku a vlastně jim vůbec nic není. Tedy moc jich není, jsou to opravdu originály, ale kočky občas vydávají zvuky, kterým se i ony samy podiví. Častokrát nahradí předení jemné chrochtání při obzvlášť intenzivní příjemné činnosti. Takže pokud je váš veterinář se zdravotním stavem miláčka spokojen, není se čeho bát a můžete jej nechat chrápat dle libosti. Pokud vás tím tedy nebudí.

Tak tohle si užívám!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv!

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 16

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat