Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Kolik koček je dost koček?

susannp4, Pixabay

Ještě nám tu chybí někdo na hraní!

Také si obdivně prohlížíte fotky kočiček na sociálních sítích? Průměrně jich prý zhlédneme čtyři každý den. Což jsou čtyři možnosti přinést si domů další kočku. Kolik koček by měla vaše domácnost mít?

Kočky a statistika

To, že má Česká republika největší počet mazlíčků (koček a psů) na osobu v Evropě asi víte, kolik domácností má kočku jednu a kdo třeba pět se ale nedá určit, protože to nelze jednoduše spočítat. Doma je ale chováno okolo jednoho milionu koček (psů přes dva miliony). Pejskaři mají tedy silnější zastoupení. Pouliční kočky žijící volně v kočičích koloniích ale započítány nejsou. Asi chápete, proč. Kočky k přepočítávání prý nedávají svolení. Bohužel nejsou známé ani počty dalších doma chovaných zvířat.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Počty koček v domácnostech

Ani ne jedna desetina všech koček chovaných doma jsou kočky z oficiálních chovů (s PP). Což může být dobrá zpráva z pohledu kvality života koček narozených různě po zahrádkách a krabicích, ale špatná z pohledu existence množíren. Ovšem i velká část koťátek bez PP má rodinu, která jim hledá láskyplný domov a zahrnuje je péčí. Depozita a útulky se plní rychlostí blesku a každá kočka, která přejde z takové péče do rodiny, je velice vděčná (prý to je asi polovina koček z celkového počtu koček chovaných doma). Každá kočička si zaslouží milující domov. A každá si zaslouží zábavu a parťáka, ať už je to další kočka nebo jiný mazlíček u vás doma.

Čím více, tím lépe, ale jen u hodných lidí

Máte-li široké srdce, chápete, že počet koček není nikdy konečný. O harmonické domácnosti s kočkami lze uvažovat někde kolem čísla tři. Pro někoho je to málo, pro jiného moc. Záleží na povaze vašich koček a vaší ochotě (a možnostech) kočkám dopřát jistého pohodlí. A teď nemluvíme o písku do toalety, ale třeba o kočičí voliéře, šetrném krmivu pro každou kočku zvlášť, atd. Máte-li rodinu, pak vždy před přijetím nového člena zvažte, zda i další nový člen bude mít vaši pozornost a čas. Aby to nevypadalo jako na Noemově arše (třeba jako v tom zpracování s Russelem Crowem).

Jak socializovat kočku z útulku zde.

Máte-li podporu dalších členů rodiny, klidně dejte domov kočce číslo dvě, tři nebo pět. Ale postarejte se o její zdraví a to zejména to reprodukční. Smutné konce si tito citliví a milí přátelé člověka nezaslouží.

Foto: susannp4, Pixabay

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Michaela Dočekalová

Podle jejích slov je workoholička nerozlišující práci od radosti, která ujíždí na pozdních snídaních a na crazy domácích mazlíčcích. A jak říká dělat to, co člověka baví, v čem je dobrý a navíc to spojit se zvířaty? To je sen!

Michaela Dočekalová

Podle jejích slov je workoholička nerozlišující práci od radosti, která ujíždí na pozdních snídaních a na crazy domácích mazlíčcích. A jak říká dělat to, co člověka baví, v čem je dobrý a navíc to spojit se zvířaty? To je sen!

Počet příspěvků: 2

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat