Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Kočka a psychosomatika člověka

engin akyurt, Pixabay

Budu vrnět a bude nám krásně

Jsou lidé, kteří se vedle domácích mazlíčků necítí dobře. Těch je menšina. Někdy může jít jen o negativní zkušenost z dětství. Když překonáme strach, můžeme v kočce získat vynikajícího přítele. Jak nám kočky mohou pomoci?

Správná frekvence

Kočky vrní, aby žily dlouho. Vrněním se regenerují. Možná proto se hovoří o jejich devíti životech. Také je to způsob, jakým s námi komunikují. Chtějí, abychom byli zdraví i my. Proč je dobré kočku nezahánět? Kočka během svého vrnění prý zvládne 24-25 cyklů za minutu (frekvence 20 – 140 Hz). Kočičí vibrace nám pomůže snížit srdeční tep a uvolnit tkáně, které jsou v napětí. Hodně koček umí rozpoznat bolavé místo. Proto nám takový kočičí “obklad” může pomoci s uzdravováním. Dost často totiž naše bolest vychází z prožívaného stresu a nepohodlí, se kterými si neumíme poradit.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Dobrý spánek léčí

Někdy se nám může stát, že ať se snažíme sebevíc, nemůžeme usnout. Hlavou nám víří desítky myšlenek a my se ani při úplném zatemnění ložnice nemůžeme uvolnit, bereme do rukou knihy, telefony, poznámkové bloky. Možná bychom v té chvíli měli dát přednost objímání, odložit nejen všechny věci, ale také svoje myšlenky a hladit svoji kočku. Dotek a objímání mohou mít na naši pohodu mnohem větší vliv, než jsme ochotni připustit. A to platí pro veškeré živé bytosti. Ve spánku se vyrovnáváme se vším prožitým a nabíráme sílu do nového dne. Krátký odpočinek přes den může pomoci rozložit energii (což by ocenily například maminky malých dětí). Inspirujme se tedy kočkami. Ty o svém odpočinku nediskutují.

Jak působí terapie kočkou na pacienty zde.

Strach a další emoce

Nejsilnější vnímavost na bolest a napětí mají prý kočky černé. Traduje se, že svým vrněním pohlcují negativní energie a přetváří je na kladné. Možná nejde jen o zabarvení kočky, ale spíše její blízkost majiteli. Dost často nás mohou překvapit zejména zachráněná a adoptovaná zvířata, ať už mají kožíšek jakékoliv barvy. Strach, úzkost a tíha života, které můžeme pociťovat, znamenají pro naši kočku jedinné – výzvu, přesněji výzvu k okupaci náručí. A my potřebujeme mít správnou hladinu všech látek (dopamin, serotonin, aj.), abychom mohli fungovat.

Objímáme se s našimi mazlíčky a našimi nejbližšími dostatečně? Umíme řešit drobné konflikty dříve, než nám přerostou přes hlavu?

Tajemství života podle kocoura Ziggyho zde.

Proč japonská kočička nosí štěstí zde.

Foto: Engin_Akyurt, Pixabay

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Petra Laníková

Petra Laníková

Počet příspěvků: 61

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat