Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Kočičí senioři a pohodlí

Se stoupajícím věkem našich kočiček se jejich potřeby mění. Co ale zůstává, je jejich láska ke svým páníčkům (nebo snad své posluze? :)). My bychom jim tuto lásku měli za každé situace oplatit tolik, jak jen umíme. Naprostou samozřejmostí by tak mělo být poskytnout chlupáčovi co největší pohodlí.

Podle odborníků začíná kočičí seniorský věk v 11 letech. Podle nich až 90 % všech kočiček začíná mít právě v tomto věku problémy s klouby, které velmi často vyústí v artitridu. O 4 roky později, tedy v 15 letech jsou kočičky označovány za “super seniory”. S postupujícím věkem se jejich zdravotní stav ale bohužel nelepší. Jak se tedy o kočičí babičku nebo dědečka co nejlépe postarat, aby svůj podzim života prožil/a v pohodlí?

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Pohodlné pelíšky

Kočičky milují spánek v každém věku. Průměrně spí 12 až 16 hodin. Senioři pak mohou  prodřímat až 20 hodin denně. Nabídněte proto svému kočičímu parťákovi vícero pelíšků, ve kterých si může podle libosti odpočinout. Skvěle poslouží pelíšky s ergonomickou výplní, ale i třeba deky, polštáře či oblíbené kukaně.

Schůdky a rampy

Pro stárnoucí chlupaté průzkumníky jsou schody a rampy  skvělým pomocníkem. Skákání a lezení po výškách může být pro starší kočičky problematické. Proto jim jejich aktivitu usnadněte a k posteli, sedačce nebo oblíbené skříni přistavte něco, po čem se na vysněné místo dostanou snadněji.

Vhodné krmivo

Stejně jako koťátka nebo kastráti by měli i kočičí senioři dostávat speciální stravu, která obsahuje vše, co ve svém věku potřebují. Spolu se sníženou aktivitou se u starších kočiček zpomaluje metabolismus. Vhodná strava by tak měla být bohatá na bílkoviny a uzpůsobena zdravotním potřebám vašeho miláčka. Například kočičce, která má problém se zoubky, byste měli spíše podávat mokrou stravu. 

Aktivita

Udržujte svou kočičku aktivní v každém věku. Starší kočičky si už nehrají tolik, jak jste tomu byli možná zvyklí před pár lety, to ale neznamená, že byste je neměli udržovat fit. Kočičky v pokročilejším věku už tolik neskáčou po výškách a nešplhají po škrabadlech, nicméně i ony si rády obrousí své drápky. Pořiďte jim proto škrábací podložky, které se dají položit na zem. Uvidíte, jak svého tygříka potěšíte!

Drápky

Se škrabadly je velmi úzce spojena péče o drápky. Kočičky s postupujícím věkem ztrácí pružnost ve svých nožkách, a to může vést k problému se zatahováním drápků. Pak se lehce zachytí na měkkém povrchu, což může vést k nepříjemnému zranění. Pokud si váš kamarád nezvládne udělat pedikúru tak dobře jako před lety, pomozte mu. Kupte si speciální kleštičky na drápky, kterými si s tímto problémem hravě poradíte.

Veterinární péče

Pokud je váš parťák ve vyšším věku, zvažte pravidelné veterinární prohlídky. Chápeme, že z toho vaše kočička nebude nejspíš nadšená, nicméně pravidelné kontroly vaším veterinářem mohou včas odhalit začínající zdravotní problém, který se snadněji řeší právě ve svém počátku.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Počet příspěvků: 104

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat