Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Je vaše kočka extrovert nebo introvert?

https://pixabay.com/users/4772818-4772818/

Tak schválně, poběžím ti dnes naproti nebo zůstanu ležet až zarachotí klíče v zámku?

Majitelé koček jsou prý podle jedné studie častěji lidé introvertní povahy. Jak je tomu ale u koček? Najdou se mezi kočkami extroverti? A podle čeho lze usoudit na typ kočičí nátury? 

Znáte svoji kočku dobře?

Máte-li kočku od kotěcího věku, bude pro vás snadnější určit, jaká je její povaha. Možná jste si ji podle jejího chování vedle sourozenců vybírali… Těžší je odhadovat povahu kočiček adoptovaných nebo přijatých do rodiny v dospělém věku. Je vhodné sledovat několik oblastí chování a my vám hned řekneme, které to jsou. 

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Pozornost, vítání návštěv a nadšení pro aktivity 

Běží vaše kočka návštěvám a otevírajícím se dveřím naproti? Je zvědavá, kdo přišel? Obhlíží si nové předměty, se kterými vy nebo další lidé přichází? Má svůj osobitý styl humoru, kterým s vámi laškuje? Pak je nejspíše extrovertní povahy.

Jaké jsou další rysy kočičího extroverta? Není stresován novotami, má rád pozornost a chce se účastnit dění v rodině. Bude rád za více společné zábavy a stimulace kočičích závitů (klikr trénink, chůzi na vodítku nebo třeba aportování míčků).

Ticho, klid a tlapky v teple

Nadskočí vaše kočka při každém zazvonění domovního zvonku? Utíká před návštěvami (a to i vaší širší rodinou)? Možná máte doma introvertní kočku, která vám spíše neodpustí, když ji budete navlékat do kočičích oblečků nebo vystavovat častým změnám (jako je třeba posunování nábytku po domě).

Tyto kočičky si spíše potrpí na klid a teplé místečko na spaní. Chtějí být hýčkány „svým“ oblíbeným člověkem. A pokud už si začnou hrát, tak vás vydrží sledovat dlouho jako krokodýlek svoji kořist na břehu Nilu. Což může být pro hru i výhoda. 

Chci extrovertní kočku, které plemeno zvolit? 

Zvolíte-li mezi kočkou habešskou, ragdoll, siamskou, americkou curl nebo mainskou mývalí, neuděláte chybu (chcete-li kočku spíše psí povahy). Zrovna tak vás asi nadchne turecká angora, devon rex, tonkinská kočka nebo birma. Samozřejmě plemeno je spíše předpokladem povahy.

Nejlépe kočku poznáte díky chovateli, který už má svůj chov v oku. Nikde není napsané, že kočka z depozita nebo kočka, kterou přijmete od staršího nemocného člověka, který se už o ni není schopný starat, nebude také hravá a extrovertní i bez onoho rodokmenu… 

O trucování koček a jak na něj zde

Ať už máte jako společníka kočku jakékoliv povahy, důležité je, jak vám to ladí dohromady. Stejně jako u lidí, může i kočka trpět výkyvy nálad a vy si nemusíte být jistí, zda je ve skutečnosti extrovertní nebo introvertní.

Foto: Pixabay

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Počet příspěvků: 29

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat