Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Jaké stelivo pro kočky vybrat?

stelivo pro kočky a kočkolit

Pokud mi nedáš lepší kočkolit, klidně to udělám tady!

Na trhu je v nabídce hned několik druhů steliva pro kočky a kočkolitu. Každý z nich se ale hodí pro jinou kočičí osobnost. Jaké stelivo vybrat, aby bylo pro vaši kočku značka ideál?

Někteří majitelé vybírají vhodné stelivo podle toho, jak lehce se jim uklízí. Správní kočkomilové ale jistě vědí, že na prvním místě je spokojenost kočky, a až poté páníčka. Protože co udělá kočičí královna, nesplníte-li všechno, co jí na očích vidíte? Ano, ten bobek prostě klidně hodí doprostřed kuchyně. Důležitý je ale i správný záchod pro kočku, s jehož výběrem už jsme vám pomáhali.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Bentonitové stelivo

Minerální, neboli bentonitové stelivo je typické tím, že absorbuje tekutiny a snadno výkaly obalí. Vytváří tak hrudky, které z toalety vyhodíte malou lopatkou. Kočka potřebuje vždy dostatek kočkolitu, aby mohla hrabat, proto stačí stelivo průběžně doplňovat. Nevýhodou je prašnost, která se ale odvíjí podle kvality. Některým kočkám se může v dýchacích cestách usazovat prach a způsobovat problémy, vyplatí se tedy investovat do zlaté střední cesty. Kočky jsou od pradávna zvyklé močit do písku, minerální stelivo nejlépe písek nahrazuje a pro kočky je nejpřirozenější.

Silikagelové stelivo

Silikátová steliva fungují na principu pohlcování moči, z toalety uklízíte pouze výkaly. Moč zůstává v silikonu a ten po čase mění barvu na žlutou. V tu dobu je potřeba stelivo vyhodit a nasypat nové. V tomto ohledu je silikátový kočkolit neekonomický, některé částečky mohou být ještě teoreticky použitelné. Krystalky se mohou kočkám nalepovat na polštářky na tlapkách nebo je do pacek tlačit, což způsobí neochotu kočičky do toalety chodit.

Dřevěné peletky

Jedná se o stoprocentně ekologické a přírodní stelivo vyrobené většinou ze smrku nebo jedle. Přírodní kočkolity mají vysoké absorpční schopnosti a zároveň příjemně “dřevitě” voní, jsou kompostovatelné a dokonce je můžete splachovat do lidské toalety. Dřevěné stelivo patří k těm dražším. Vyrábí se v několika velikostech. Malé a jemné částečky jsou pro kočičí tlapky příjemné, často je ale kočky roznáší na srsti po bytě, nebo domě. Hrubší a větší krystalky mohou kočičky opět tlačit do polštářků.

Jak získat moč nemocného zvířete

Páníčci musí občas řešit nemoc jejich miláčka a potřebují získat vzorek moči. Proto se prodávají speciální umělohmotná steliva, přes než voda proteče a vy ji pak můžete injekční stříkačkou lehce odebrat. Tento kočkolit ale není určený k dlouhodobému použití.

Abyste ale nemocné zvířátko vůbec doma neměli, nezapomínejte každý den čistit jeho toaletu. Možná se to zdá jako maličkost, i tím ale podpoříte kočičí imunitu.

A jaké máte s kočičím stelivem zkušenosti vy?

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Renáta Hrabáková

Renáta Hrabáková

Počet příspěvků: 19

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat