Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Jaké kočičí komiksy stojí za přečtení?

Když komiks, tak kočičí!

Příběhy zaznamenané obrázky. Kočičí komiksy, u kterých se můžeme zasmát, pobavit, ale i takové, které mají myšlenkový přesah. Takový, který nás zaujme, poučí a i přes minimum slov se nám dostane do hlavy. Připravili jsme pro vás pár tipů na komiksy, které stojí za to otevřít – a to nejen jednou.

Sugar: Můj kočičí život

Kniha vás zaujme už na první pohled svým velkým formátem a velkou černou kočkou na obálce. Uvnitř naleznete listy o rozměru A4 plné malých černobílých panelů o čtyřiadvaceti oknech. Komiksová okénka mají mimořádnou dynamiku a hravost – číst je můžete v klasické posloupnosti, občas se musíte podívat na okének více a jindy zas můžete skákat zleva doprava a zprava do leva a komiks bude stále dávat smysl! Autor, Serge Baeken, je člověk, kterého provází kočky po celý život a tuto společnou cestu zaznamenal tak trochu očima kočky právě do tohoto komiksu. Příběh je na první pohled jednoduchý – pár má kočku, pak má další… Kočičí život je plný nejrůznějších nástrah a potěšení jako je lov mouchy, nebo sledování pračky. Najdete tu ale i smutné momenty, které jsou autorem vyprávěny veskrze se smířením jako součást života chovatele i člověka.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Oči kočky

Oči kočky je kočičí knihou mistrně podanou po stránce výpravné i vizuální, přesto, že dominující složku tu hraje pouze výtvarný prvek – každá strana má na sobě jeden panel a v celé knize nenajdete více jak čtyři věty. Příběh se odehrává v prostřední pustého města, ve vzduchu létají částečky prachu a my cítíme, že tu něco není v pořádku. V tomto temně atmosférickém prostředí sledujeme příběh černého kocoura a chlapce a společně s dějem se před námi vynořuje série znepokojivých otázek na něž nedostáváme uspokojivou odpověď. Knihu dočteme rychle, zřejmě se k ní nejednou vrátíme a její sdělení nám bude v hlavě hlodat ještě dlouhé hodiny.

Catsass – Drzá kočka rozdává životní moudra

Netradiční komiks, vhodný pro menší i dospělé čtenářstvo. Proč? V knize totiž nenajdete jen poměrně ostré provokativní kočičí humorné stripy, ale také úkoly, hry, testy, různé vystřihovánky, omalovánky. Pobavíte se a poznáte svět z kočičí perspektivy. Nevadí-li vám ovšem angličtina a hledáte-li aktuálnější komiksové stripy komentující přímo aktuální dění očima kočky, doporučím vám navštívit autorčinu Facebookovou stránku.

Chcete-li sáhnout po něčem oddechovém, zasmát se a mít jistotu, že to bude dobré – v knižní podobě najdete i oblíbenou kočku Pusheen v knize Pusheen Já, košišta, nebo Simon’s Cat, kterou ale v ČR seženete zatím jen v anglické verzi.

Více knih s kočkami (nejen komiksů) najdete i v našem starším článku: Knížky pro kočkomily.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Petra Laníková

Petra Laníková

Počet příspěvků: 61

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat