Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Jak pomoci venkovním kočkám během zimy

Ahoj, vezmeš si mě domů?

Ne každá kočka má takové štěstí, že může celou zimu strávit v teplém pelíšku u krbu. O některé z nich totiž nikdo nemá zájem a musejí se o sebe na ulici postarat samy. Takže pokud si osamělého chlupáče nemůžete vzít k sobě, zajistěte jim relativní bezpečí alespoň venku. Jak na to?

O tom, jak se postarat o svoje kočky během zimy jsme už psali. Teď pro vás ale máme pár jednoduchých tipů, které opuštěným kočkám mohou i zachránit život.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Postavte jim přístřešek nebo boudičku

Kupte nebo vyrobte, to necháme na vás. Pokud se ale do vyrábění pustíte, nezapomeňte i na zateplení, to zajistí polystyren kolem všech stěn. Ještě než vnitřek vystelete dekami a ručníky, impregnujte boudu proti plísni a parazitům. Domeček by měl stát na paletě, nebo alespoň pár deskách, aby od země větral a nevlhnul. 

O přístřešek pečujte

Pokud už boudu postavíte, starejte se o ni. Zvláště pokud sněží. Nejen, že může nasněžit dovnitř, ale kočičky se pak nemohou dostat ven. Takže nekontrolujte jen boudu, ale hlavně co se děje uvnitř. 

Najít a nakrmit

Samozřejmě, nakrmte je. V zimě ale musíte zajistit, aby voda nebo vlhké krmivo nezmrzlo. Proto investujte do opuštěných koček a kupte vyhřívanou misku, nepředpokládáme totiž, že budete mít čas chodit jim několikrát denně napouštět teplou vodu. 

Mazlete a ňunějte

Jednoduché pravidlo: mazlete i cizí kočky, pokud tedy nedávají najevo, že o doteky nestojí. Protože lidské teplo opravdu nic nenahradí. Zamyslete se i nad tím, zda se u vás doma opravdu nenajde malé teplé místečko, kde by kočka našla lásku a bezpečí. Také se porozhlédněte v okolí po útulcích a ujistěte se, že nemají nějaké volné místo. 

Zároveň šiřte osvětu o kastracích, nabádejte své zastupitele, aby na kastrace přispívali. Pak totiž bude na ulicích minimum opuštěných koťat. 

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Počet příspěvků: 93

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat