Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Jak oslavit konec roku, aby kočky netrpěly

Bojím se, raději bych oslavila s něčím dobrým na talířku!

Dostali jste nového zvířecího kamaráda? Víte, že i kočky potřebují prostor, aby si zvykly na nové prostředí? A že je závěrečné oslavy odcházejícího roku mohou značně vyděsit?

Opatrnost je matka moudrosti

Určitá dávka hluku k oslavám posledního dne roku patří. Toho běžného, radostného, bujarého. Bohužel někteří lidé mají pocit, že musí odpalovat rachejtle za tisíce korun. Straší tím některé kojence (a jejich nevyspané rodiče), chronicky nemocné, kterým i spánek činí problémy a také zvířata. Nejhorší je, pokud je váš pes kardiak nebo máte novou kočičku a ještě nevíte, že je nutné zajistit všechny vyhlídky a dveře. Je tedy vhodné se připravit na tuto situaci, zabednit dům a s novým kamarádem nevystrkovat doslova ani nos, až hodiny odbijí půlnoc. Nestojí to za jejich stres a váš smutek, když chlupáč zpanikaří a uteče. Kočku i psa je možné očipovat (jen nezapomeňte čip zaregistrovat).

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Více o první pomoci kočkám zde.

Plná polní

Vaše kočka bude jen tak klidná, nakolik jí to dopřejete. Umožněte jí přístup k čisté vodě v chráněném místě (třeba přepravce, kterou vybavíte její oblíbenou dekou), dvířka nechejte pootevřená. Přes den kočku nakrmte jejím oblíbeným jídlem. Mazlete se s ní a zkontrolujte, že nemáte otevřená dvířka nebo okna, aby se tam v záchvatu paniky nezasekla. Rozmístěte jí po bytě její oblíbené hračky (třeba se šantou kočičí) a večer zatáhněte závěsy. Pokud máte i pejska, vyvenčete ho předem, aby se vám nevytrhl a neztratil se. Po vánocích se totiž do útulků (kromě starých psů) dostává také větší množství těch do rodiny nově příchozích, kteří se leknou a vyrazí pryč od nepříjemného hluku. Myslete především na svého kamaráda, dobrá zábava nemá škodit těm, kteří nás doprovází…

Nadchněte sousedy pro jiný druh oslav

Zkuste svým nejbližším, sousedům a známým nabídnout jiný druh zábavy. Možná ti, kteří kočku nebo psa nemají, nedomýšlí, jak velký stres mohou zvířata kvůli výbuchům petard zažívat. Pokud dělbuchy létají kolem vašich oken se stejnou intenzitou jako v ardenských zákopech, nezbývá než zkusit osvětu v podobě sdílení informací, jak váš kamarád tuto dobu prožívá a pozvánkou na Silvestr bez rachejtlí. Více informací také zde.

Jak postupovat, když se kočka ztratí zde.

Foto: Archiv Catio – chilladolly IG

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Valérie Šťastková

Malířka příběhů písmem i štětcem. Introvertní blázen, trochu packou ve svém světě a trochu jen připojená na Matrix. Píšu, čtu, hraju, tvořím, miluji... kočky!

Počet příspěvků: 26

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat