Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

Ekologická steliva a jejich likvidace

Pedro Candeias, Unsplash

Udělej mi to pěkné, jinak ti dám každé ráno dárek, který ti vonět nebude!

Jak poznáte, že vaší kočce stelivo nevyhovuje? Kromě vytahování bobků z toalety, močení mimo záchodek, si můžete všimnout i viditelné kočičí nespokojenosti a zápachu toalety. Pokud je jí cítit kožíšek a nešťastně mňouká, ačkoliv každý den záchodek čistíte, je to signál pro okamžitou změnu značky (nebo typu). Jak ze široké nabídky vybrat stelivo, které vaší kočce vyhoví a současně zohlední vaši snahu o ekologicky šetrnou domácnost?

Sto koček, sto názorů

Je téměř jisté, že vaše kočka má jiné preference, než ta od sousedů. Pokud chováte v domácnosti několik koček, budou muset přistoupit na kompromis a vy s nimi. Zabere to měsíce a měsíce testování, ale výsledkem bude zdravá kočka a skutečnost, že se obejdete u snídaně bez kolíčku na nosu. Někteří chovatelé používají speciální rohožku před kočičí toaletu, do které se zachytí kamínky/krystaly z pacek, když jde kočka ven. Nepoužívejte také stelivo, které nadměrně práší.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Ekologické nebo běžné?

Jaké jsou možnosti, pokud nechcete jako podestýlku používat silikátové krystaly nebo klasický hrubší bentonit? Nabízí se drobnější bentonit (mikrobentonit), dřevěné peletky nebo podestýlky z rostlinných materiálů. Zapomeňte na nastříhané noviny. Odér by v dobře udržované toaletě neměl zůstat, pokud vybíráte “kočičí produkci” včas a kočka nemá zdravotní problémy. Některé přírodní podestýlky jsou po vymočení zvířete cítit dřevem. Nabízí se třeba stelivo vyrobené z lisované kukuřice, zbytků pšenice, borovice/smrku nebo skořápek ořechů. Jelikož cena za kočičí stelivo předčí to, co platíte za kočičí mlsání, je výhodné nakoupit ve větším množství až to, se kterým jste opravdu spokojeni (větší balení jsou cenově zvýhodněna a můžete ušetřit i na dopravě).

Kam to sypat?

Mezi chovateli existují dva tábory – ti, kteří zásadně stelivo nesplachují a vyhazují v igelitovém pytli do komunálního odpadu, a ti, kteří bobky vyberou a spláchnou do toalety. Obsah kočičí toalety je vhodnější dát do odpadu hned ze dvou důvodů – je to hygieničtější a ušetříte za čistění ucpaného odpadu.

Znáte automatické kočičí toalety? Čtěte zde.

Foto: Pedro Candeias, Unsplash

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Počet příspěvků: 93

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat