Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

DIY: Snadné kočičí nanuky

mlsná kočička

To byla dobrota! Můžu dostat ještě? Autorka fotografie: yumeookami

Možná se vám už stalo, že váš kočičí miláček házel očko po zmrzlině, kterou jste si vychutnávali. Taková zmrzlina je ale pro kočičky nevhodná – smetanová je plná laktózy a vodová zas plná cukru. Pokud byste ale přeci jen chtěli dopřát vašemu mazlíkovi něco dobrého, máme pro vás tipy na snadné kočičí nanuky, které ocení každá kočička.

Kočičí nanuky jsou zdravé

Kočičí varianta nanuků je nejen pro kočičky vhodná, ale také zdravá. Jistě víte, jak jsou kočičky vybíravé, co se vody týká (občas nejen jí). Mnohdy raději pijí z umyvadla, z vaší skleničky, z akvária, nebo v horším případě je napadá lézt do záchodové mísy, než aby pily z vlastní mističky. Výhodou kočičích nanuků proto je nejen jejich neodolatelná chuť, ale také voda, kterou obsahují a která pomůže kočičkám ke správné hydrataci i během těch nejteplejších dnů.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 250 Kč od Catio.cz

Jak na nanuky?

Nejlepší na kočičích nanucích je jejich snadná příprava. Využít můžete nejen dostupné kočičí pochoutky jako jsou kvalitní kapsičky, nebo sušené maso, ale můžete sáhnout i po masu, co máte doma v lednici.


Co lze použít?

  • Tuňák (pokud kupujete tuňáka v konzervě, vybírejte jen toho ve vlastní šťávě, u něj můžete využít nejen šťávu, ale i kousky)
  • Kuře
  • Losos
  • Sardinky (tady platí to samé co u tuňáka, vždy jen ve vlastní šťávě)

Postup:


Kousky masa smíchejte, případně rozmixujte s vodou, naplňte jimi formičky vhodné do mrazáku (úplně postačí forma na led, případně forma na nanuky) a máte skvělou a zdravou pochoutku!

I velkým kočkám v ZOO dělají ošetřovatlé zdravé masové nanuky. A jak je milují!

Mléčné kočičí nanuky

Mléčné kočičí nanuky jsou vhodné jak pro dospělé kočičky, tak pro koťátka, která si už zvykla na pevnou stravu. Pokud byste tím ovšem chtěli potěšit právě kotě, doporučujeme vynechat maso a udělat nanuky jen mléčné (z mléka pro kočky), případně s příměsí jídla, na které je koťátko zvyklé.

Co budete potřebovat?

Mléko pro kočky (případně kozí mléko, bílý jogurt bez laktózy)
Vodu
Oblíbené kočičí odměny/maso

Postup:

Podobně jako u předchozího receptu všechny ingredience smíchejte, popřípadě rozmixujte a dejte zamrazit. Je nezbytné použít mléko, které je vhodné pro kočičky (tzn. je bez obsahu laktózy). Speciální kočičí mléka, které zakoupíte v zveriimexu, nebo na internetu mají navíc přidané vitamíny a minerály.

Pár věcí, na které si dát pozor:

  • Pro konzumaci je dobré dát kočičce mističku, po které svůj nanuk může válet a neupatlat tím celý byt. Pokud máte zahradu a kočička je zvyklá na ní pobývat, úplně postačí, když si kočička svoji dobrotu sní venku.
  • Pokud kočička nechá zbytky vyhoďte je, rozhodně je nenechávejte celý den na přímém sluníčku, aby je kočička dojedla třeba večer!
  • Neslouží jako náhrada pestré stravy. Stejně jako jiné kočičí odměny, je i nanuk odměnou, kterou byste měli kočičce dopřávat jen příležitostně.

Zábava bez kalorií

I kostka ledu může kočičky nejen zabavit, ale také hydratovat. Navíc nehrozí, že by vám kočička po bytě roznesla kousky masa. Kostky ledu můžete také dát do vody v míse, nebo v lavoru (pozor na převrhnutí). Kočička si plovoucích lesklých kostek všimne a bude mít plno zábavy při snaze je vylovit, navíc se u toho napije. A dokonce i vy si užijete spoustu legrace.                    

Mňam!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 250 Kč od Catio.cz

Píší pro Catio.cz

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Tereza Ocetková

Bez dobré kávy a plného žaludku by nenapsala ani řádku. Na ulici ji potkáte jedině na longboardu a s další kávou v ruce.

Počet příspěvků: 94

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat