Catio Magazín

#BetterLifeForPets

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Sdílejte

Sdílejte

BARF pro kočky: Ano či ne?

netti67, Pixabay

Á lá carte kočičí menu aneb dej sem tu dnešní "myš".

Zdá se vám, že vaší kočce nechutnají granule jako obvykle, přestože veterinář tvrdí, že je zdravá? Je možné, že se jí změnily chutě nebo je méně hydratovaná. Předtím, než vyrazíte pro nové granule do obchodu, přečtěte si něco o krmení podle metody BARF.

Co je BARF?

Tato zkratka má dva významy. V devadesátých letech se většina příznivců “barfování” shodla na “Bones and Raw Food”, nyní se tato zkratka interpretuje spíše jako Biologically Appropriate Raw Food (většina výrazů je z angličtiny, ale lze najít i německou verzi). Syrovou stravou není myšlena jen ta tepelně neupravená, ale také kočičí potrava připravená na páře nebo krátce povařená. Možná si teď představíte tygra, který trhá kus syrového masa. Když si řeknete, že jde o čerstvou stravu, zní to trochu lépe, viďte.

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz

Výhody čerstvé stravy

Kočka je šelma a potřebuje trénovat svoje zoubky. Čerstvou stravou snížíte riziko, které přináší kočičí obezita. Kočka se naladí na svoji přirozenost (lov) a vy tak můžete zlepšit i její náladu (pokud nemáte kočičího Buddhu jako já). Maso obsahuje dostatek vody, proto může pomoci kočce s prevencí urologických potíží způsobených nedostatkem tekutin. BARF je pro kočky stravitelnější a lépe prochází jejich střevem. Nehledě na to, že tato strava je prostá aditiv, glutenu a uhlohydrátů. Někteří chovatelé uvádí i menší problém s bezoáry nebo zlepšení kvality života jejich temperamentních mazlíčků. Nabízí se obvykle tři malé porce jídla denně.

Kuřecí kost v krku kočky a jiné nevýhody

Nadšený chovatel by neměl přehánět s různým vylepšováním stravy (oleje, ovoce a zelenina, uměle doplňovaný taurin, pivovarské kvasnice, aj.). Řiďte se při přípravě vždy heslem – méně je více. U hygieny je naopak potřeba přitvrdit (a to jak na vstupu, tak na “výstupu”). Syrové maso nemusí nutně nakazit kočku samotnou, ale rizikem by mohla být pro její spolubydlící kočičí stolice. Maso je možné zamrazit a poté nechat rozmrznout a dobře čistit kočičí nádobí, ve kterém jim stravu servírujete. Vařené kuřecí kosti se mohou lámat, pozor na úraz! Na BARF stravu u koček je vhodné přejít pozvolna, chce to trpělivost (jako vše ostatní). Pozor na přemíru ryb v jídelníčku, u koček není doporučeno kvůli enzymu thiamináza, který rozkládá B1 v těle kočky a kočka může mít později vážné zdravotní potíže.

Rozhodli jste se? Já dnes ano… A kočky se jen olizovaly. Různé variace kočičích (i psích jídelníčků) najdete pod klíčovým slovem barfování ve svém vyhledávači. Pokud má zvíře zdravotní problémy nebo si nejste jistí, poraďte se s veterinárním lékařem nebo čtěte zde.

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech jen za 349 Kč!

Pohlídáme tvou kočku u tebe doma, kdykoliv! V Praze, Brně a Olomouci o letních víkendech již za 349 Kč!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Víkendové hlídání jednou denně na 30 minut za 349 Kč od Catio.cz v Praze, Brně a Olomouci

Píší pro Catio.cz

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Hana Moualla

Sama o sobě říká, že je veselý člověk a ráda objevuje nová místa. Pokud se zrovna nestará o blaho své dětsko-jezevčí smečky, cvičí jógu, čte a kreslí tuší.

Počet příspěvků: 93

Hledat

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Catio.cz si zamilujete vy i vaše kočka!

Chci pohlídat